موسسه “هنر برتر فیروزه ای” در سال ۱۳۸۸ به مدیر عاملی “محمد آفریده” و با هدف فعالیت در کلیه امور تولید از جمله:
۱. تولید فیلمهای سینمایی، کوتاه و مستند
۲. تولید سریالهای تلویزیونی
۳. امور فنی شامل صدابرداری و صداگذاری و مونتاژ فیلم و …
۴.  برگزاری جشنواره های فیلم، سمینارهای فرهنگی و سینمایی و علمی و …
باتوجه به ضوابط و سیاست های سازمان سینمایی تاسیس شد.
این موسسه در طول فعالیتهای خود ازتولید چند فیلم سینمایی و صدها فیلم کوتاه داستانی و مستند و برگزاری جشنواره های سینمایی و تولید مشترک حمایت کرده است.

محمد آفریده

 متولد ۱۳۴۱ در تهران.

وی فعالیت فیلمسازی خود را ابتدا در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان وسپس سینمای آزاد شروع کرد و از سال ۱۳۵۸ در مرکز اسلامی فیلمسازی آماتور وابسته به فعالیتهای فرهنگی صدا و سیما ادامه داد.
از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۷۱ به عنوان کارشناس فرهنگی سینما در بنیاد سینمایی فارابی که مسئول حمایت از فیلمهای سینمای ایران بود، مشغول شد.
از سال ۱۳۷۴تا ۱۳۷۶ مدتی بعنوان مسئول فیلم و سریال اداره کل تامین برنامه سیما  و از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۸ بترتیب مدیر تولید انجمن سینمای جوانان ایران ،مدیر عامل انجمن سینمای جوانان و مدیر عامل
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ، بمدت ۱۲ سال، فعالیت کرد.

وی تهیه کننده ۳۰۰ قسمت برنامه تلویزیونی فیلم کوتاه بمدت ۱۰ سال در شبکه دوم و اول سیما بود و در مجموع فعالیت اجرایی خود، از بیش از۳۰۰۰ فیلم کوتاه، مستند، داستانی و انیمیشن و ۷۰ فیلم بلند سینمایی حمایت کرد.
وی عضو هیات موسس کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران است و تاکنون نویسندگی آثاری از جمله  سریال تلویزیونی سیمرغ (شهید کشوری و شیرودی) و نویسندگی مشترك فیلم های سینمایی :

  • عاشقانه (۱۳۷۴)
  • گارد ویژه (۱۳۷۴)
  • یک شب، یک غریبه(1373)
  • رابطه پنهانی (۱۳۷۱)
  • زیرآسمان (۱۳۷۱)
  • بازگشت قهرمان (۱۳۶۹)

وی تهیه کنندگی چند فیلم سینمایی از جمله :

  • ” یک خانواده محترم” به کارگردانی ” مسعود بخشی”
  • “داستان دست انداز” به کارگردانی” کمال تبریزی”
  • “پوسته” به کارگردانی” مصطفی آل احمد” تهیه کنندگی مشترک
  • “بادیگران”به کارگردانی”ناصر ضمیری”و…
  • ” سه جلد” به کارگردانی “مهدی اسماعیلی”

وی  در طول فعالیتهای خود کارگردانی مجموعه تلویزیونی بنام ” مهمانی خدا “گروه کودك شبکه ۲ سیما و چند فیلم کوتاه را انجام داده است:

  • فیلم کوتاه “پیغام”شبکه دو
  • فیلم کوتاه “بچه های انقلاب”شبکه دو
  • فیلم تلویزیونی “بادیه های شیر”شبکه دو
  • فیلم کوتاه “قهرمان کیه ؟”شبکه اول

وی همچنین:

  •  دبیر سه دوره جشنواره فیلم میراث فرهنگی تمدن ایران یادگار
  •  دبیر سه دوره جشنواره فیلم مستند سینما حقیقت
  • دبیر دو دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران
  • دبیر نخستین جشنواره فیلم ایران زمین
  • دبیر نخستین جشنواره فیلم فرهنگ و صنعت
  • دبیر دومین دوسالانه جایزه بزرگ شهید آوینی
  • دبیر جشنواره فیلم روح الله
  • دبیر چشم انداز سینمای مستند فرانسه، هلند، فلسطین و لبنان بوده است.